Babylon - rodinná rekreace na Domažlicku
Autor: Bohumil Cinka <>, Téma: Hříběcí bouda, Babylon, Chrudimka, Skochovice, Vydáno dne: 16. 02. 2009(REV.20180717)

Pod hraničním hřebenem Čerchova (1042 m n. m.), 6 km jihozápadně od Domažlic, se v chatové osadě Pila (též Šnajberk) nachází rekreační zařízení Babylon.

Jedná se o chatky ležící na břehu mezi dvěma rybníky - Velkým a Šnajberským. Chatky jsou až pro 7 osob a jsou tak ideální pro rodinnou dovolenou i s malými dětmi. Uvnitř najdete vybavenou kuchyňku, v případě nižších teplot je možné chatky vytápět. Sociální zařízení je společné, k dispozici jsou sprchy s teplou vodou.
Původní chatky byly nahrazeny chatkami novými, s podstatně vyšší úrovní ubytování. Z tohoto důvodu nejsou některé fotografie v tomto článku aktuální.

Pro další informace a fotografie si otevřete celý článek.V místě je vlastní tenisový kurt, můžete si též zahrát ping pong nebo večer opékat buřty na táboráku. Les se nachází za humny, takže výlety pro houby a borůvky lze uskutečnit kdykoliv - pokud ovšem rostou :-) Koupání je nejlepší v cca 1,5 km vzdáleném rybníku Babylon. Pokud si nebudete vařit sami, můžete se stravovat např. v restauraci Hadrovec či v penzionu U tří Chodů (cca 1 km východně, u hlavní silnice Domažlice - Česká Kubice). Pokud netoužíte po pivu v restauraci, lze se kdykoliv občerstvit výbornou vodou z místní studánky.Místo je velmi dobrým východiskem pro celou řadu výletů pěšky, na kole, vlakem i autem. Můžete navštívit např. nedaleké historické město Domažlice, slavné chodské obce Chodov, Trhanov, Újezd či Klenčí pod Čerchovem, Kozinův pomník na Hrádku nebo pomník J. Š. Baara na Výhledech. K návštěvě též doporučujeme rozhlednu Kurzova věž na Čerchově (1042), odkud je za příznivého počasí daleký a krásný výhled nejen do Čech, ale i do Německa a kde na Vás dýchne ponurá atmosféra vojenských objektů za bývalou železnou oponou. Na vrcholu Čerchova je v sezóně otevřeno občerstvení, takže k výletu lze nalákat i děti. Celou oblast najdete na turistické mapě KČT 1:50 000 č. 63 – Chodsko.A jak se k nám dostanete? Vlakem z Prahy pojedete nejprve do Plzně (trať 170) a do Domažlic (trať 180) a dále pak lokálkou směrem na Poběžovice (trať 184) - vystoupíte na zastávce Pila, která se nachází cca 250 m severně od rekreačního střediska. Přijedete-li autem, lze parkovat přímo v místě. Pro detailní orientaci Vám nabízíme vojenskou topografickou mapu - po kliknutí se mapa zobrazí v plném rozměru.


  


Bližší informace o možnosti objednání této rekreace se dozvíte, když nám zavoláte nebo nás osobně navštívíte - viz info „Kde nás najdete?” v levé části těchto stránek. Také se můžete podívat na nové webové stránky OSŽ DKV Praha, které najdete na adrese www.oszdepopraha.cz.


PŘEJEME VÁM PŘÍJEMNÝ POBYT NA BABYLONĚ!